Svet-Stranek.cz
mf-design

Grafika a 3D design:Kreativita především

Grafika a 3D design

Své aktivity směřuji především do oblasti kreativní grafiky a 3D designu (modelování).
Stále se vlastně učím a poznávám nové věci (této práci se věnuji od konce roku 2010) a snažím se zlepšovat - zejména, co se týče kompozice a techniky designu.
Aby tato činnosti měla nějaké opodstatnění a praktický význam, oslovuji z vlastní iniciativy firmy a nezávazně (většinou po domluvě a vzhledem k jejich potřebám a plánům) jim nabízím grafická či 3D designerská projektová řešení.
Zároveň se snažím účastnit různých soutěží a výběrových řízení organizovaných soukromým i veřejným sektorem. V rámci větších projektů se mi podařilo získat i několik dílčích zakázek (většinou na Dohodu o pracovní činnosti či Dohodu o provedení práce ). Mám své portfolio ve fotobance a přestože jsem dost zaneprázdněn, stále tam občas přispívám (částečný zdroj vedlejšího příjmu).Vlastní portfolio

Portfolio design a grafika 2010-2013
1. Oblast výtvarného designu : různé grafické návrhy (plakáty, tiskoviny); logotypy, sazba a zlom (inzerce, katalogy); úprava fotografií (retuše)


2. Oblast 3D modelování a produktového designu : návrhy užitkových a dekorativních předmětů (především nádoby - láhve, sklenice, vázy, dále pak mísy, talíře a pod.) ; návrhy obalů a textury.


Ke své práci používám zejména programů Adobe Photoshop CS4 a Rhinoceros 4.0. Velmi často i Adobe Illustrator CS4 a InDesign CS4.


obr. č.1a, b - Ukázky možného využití designerských návrhů v komerční sféře :

Nádoby_rhino 3DSoukromá "galerie"

Pokusil jsem se z materiálu "do šuplíku" sestavit jakousi galerii. Chtěl bych, aby postupně vytvářela určitý průřez historií mé grafické a designerské činnosti.


č.1 - Abstrakce - návrhy I, II

Abstrakce-background


č.2, č.3 - Návrh designu nádob (grafické řešení textury nádob )

Dvě vázyUžitkové nádobyč.4 , č.5 - Návrh designu a textury nádob (parametrický design)

Váza a mísaNádoba a mísa
č.6, č.7 - Návrh designu nádoby, pohárů (reliefy)

Parfém Scarabea Dva poháry č.1


č.8, č.9 - Návrh designu pohárů (renderování ve Photoshopu)

Dva poháry č.2Dva poháry č.3


č.10, č.11 - Grafický návrh obalu knihy a mapování textury na postavu


č.12, č.13 - Grafika - koláž ve Photoshopu, mapování texury

Podzimní nálada - kolážKoláž_mapování textury